Dlaczego tylu osobom wizyta u stomatologa wydaje się czymś strasznym?Czy wciąż pokutuje przekonanie, że dbanie o zęby musi boleć? Takim przekonaniom winne są nasze zaniedbania.
Tymczasem dzisiaj każdy gabinet dentystyczny wyposażony jest w nowoczesne narzędzia i rozwiązania.
To oznacza, że ryzyko bólu zmniejsza się do minimum. Dziś także każdy stomatolog dokładnie informuje pacjenta o stanie jego uzębienia. Wskazuje, jakie zabiegi będą potrzebne i jakie opcje ma pacjent. Czasem - niestety trzeba wybierać miedzy leczeniem kanałowym a wyrwaniem zęba.

Jednak - na szczęście - nie zawsze musi tak być.

Jeżeli ktoś się boi, powinien najpierw pójść do wybranego gabinetu i porozmawiać z lekarzem.
Dentysta pomoże wtedy podjąć właściwą decyzję.
Być może to, że nie trzeba od razu siadać na fotelu i poddać się lekarskim oględzinom, pozwoli przygotować się psychicznie na pierwszą prawdziwą wizytę.
Od problemu zdrowych zębów nie warto za długo uciekać. Bo to się w końcu zemści. Nie warto do tego dopuszczać.Pierwsza wizyta u dentysty nie musi być związana ze strachem czy jakimkolwiek bólem. Przeważnie polega ona na odbyciu dokładnego wywiadu lekarskiego, w trakcie którego dentysta może lepiej zapoznać się ze swoim pacjentem i wydedukować, co takiego mu dolega, aby później po prostu mu pomóc. Dopiero potem, gdy wywiad lekarski zostanie już zakończony, pacjent kładzie się na fotelu i przygotowuje się do wstępnego badania.

Stomatolog sprawdza wtedy ogólny stan jamy ustnej, czyli występującego w niej uzębienia oraz błon śluzowych.

Jeżeli dojdzie do wniosku, że do dokonania diagnozy potrzebne będą bardziej specjalistyczne badania, może wystawić pacjentowi skierowanie na przeprowadzenie RTG zęba bądź zdjęcia pantomograficznego całej szczęki. Rzadko kiedy zaistnieje potrzeba przeprowadzenia bardziej skomplikowanych zabiegów, ale i nimi dobry gabinet dentystyczny bez problemu się zajmie. Do tego rodzaju zabiegów należy przede wszystkim tomografia komputerowa, ale też USG - pomagają one w wystawieniu prawidłowej diagnozy.Wiele osób odczuwa silny stres, wręcz lęk przed wizytą u stomatologa. Pokonanie tego strachu nie jest łatwe, ale warto spróbować się przełamać, ponieważ tylko regularne wizyty u dentysty pomogą zadbać o wspaniały uśmiech i utrzymanie zębów w pełnym zdrowiu. Aby przełamać ten stres, warto wybrać gabinet dentystyczny, który będzie wzbudzał nasze największe zaufanie. Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie opinie ma dentysta, do którego się wybierasz. Powinien mieć partnerski stosunek do pacjenta, skracać wytwarzający się między nimi dystans i budować zaufanie.

Stomatolog powinien także wykazywać troskę o samopoczucie i komfort pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Nie mniej ważny jest sam gabinet dentystyczny.

Powinien być oczywiście czysty i schludny - to nie pozostawia najmniejszej wątpliwości.

Ale ważne jest także to, żeby wzbudzał zaufanie i profesjonalne, eksperckie wrażenie.

To może mocno wpłynąć na poczucie komfortu pacjenta i tym samym obniżyć jego poziom lęku i niepokoju przed zabiegiem.Lekarz dentysta jest pomocny, kiedy potrzebujemy pomocy w kwestii naszego uzębienia.
Musimy udać się do niego na poprawki zęba, czasami wymaga nasz stan konkretnego leczenia, które wymaga czasu oraz również wkładu własnego.
Chyba, że chodzimy na NFZ, a wtedy wiadomo - czeka się bardzo długo, a zazwyczaj ból zęba jest tak dokuczliwy, że ciężko wytrzymać nawet kilka godzin.
Ból zęba potrafi być okropny, nie da się z nim normalnie funkcjonować, dlatego ludzie jak najszybciej chcą dostać się do stomatologa.
Gabinet dentystyczny można znaleźć w każdym mieście a na pewno już nawet kilkanaście gabinetów.

Nie jest problemem umówić się do dentysty ponieważ jest ich wielu.

Problem jest wtedy, gdy idziemy prywatnie - ludzie boją się cen ale wiedzą, że prywatnie dużo częściej znaczy lepiej.
Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia nam opiekę lekarską i również tyczy się to dentystów oraz stomatologów, czas oczekiwania na wizytę jest długi dlatego jeśli wiemy, że niedługo będzie trzeba udać się na kontrolę jamy ustnej do dentysty możemy zapisać się na NFZ i czekać.Mówi się, że Polacy mają zaniedbane zęby.

Boją się dentysty i idą do niego tylko wtedy, gdy ból zęba jest nie do wytrzymania i trwa bez przerwy.

A wtedy - w wielu przypadkach - jedynym możliwym rozwiązaniem jest tylko ekstrakcja.

Tymczasem dzisiaj dentysta powinien przestać kojarzyć się z czymś strasznym.

Dzisiaj wizyta u tego lekarza wcale nie musi kojarzyć się z cierpieniem. dlaczego? Bo właściwie każdy, nawet najmniejszy gabinet dentystyczny jest zaopatrzony w sprzęt o wiele nowocześniejszy, niż choćby jeszcze 15 lat temu.

Dostępne są też różne znieczulenia, dzięki czemu można bezboleśnie wyleczyć nawet dość poważnie uszkodzony ząb.

Jednak wiele osób nadal nie wierzy, że chodząc regularnie na kontrole, można uniknąć bólu i bez zastosowania znieczulenia.

Bo wiele z tych osób pamięta, jakie możliwości leczenia miał stomatolog nawet kilkadziesiąt lat temu.

Nie można jednak porównywać warunków sprzed tak odległego czasu i z dzisiaj.

Okresy te dzieli bowiem ogromna przepaść i poważny postęp.Dobry stomatolog ZabrzeDobry stomatolog Zabrze .
Dodane: 04-02-2020 12:11

Widok do druku:

Dobry stomatolog Zabrze